Haber 29.05.2024 00:00:00 / Okunma Sayısı: 188

‘Cumhuriyetin Çimentosu - Bir Ülke İnşa Ediliyor’ kitabı okuyucularıyla buluştu

Bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), ‘Cumhuriyetin Çimentosu - Bir Ülke İnşa Ediliyor’ adlı kitabı okuyucularla buluşturdu. ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu,” Hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hem de ÇEİS’in 60’ıncı yılı münasebetiyle hazırlanan bu kıymetli eseri okuyucularla buluşturmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

İnsan kaynakları, iş sağlığı ve güvenliği, eğitim, mesleki yeterlilik ve sosyal sorumluluk gibi birçok alanda üyelerine hizmet veren Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 60’ıncı yılında, Gazeteci Volkan ÖZSOY’un kaleme aldığı ‘Cumhuriyetin Çimentosu - Bir Ülke İnşa Ediliyor’ adlı kitabı okuyuculara tanıttı.

ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “60 yılı geride bırakırken ÇEİS olarak bu özel yılda sektöre değer yaratacak faaliyetler planladık. Bu faaliyetlerden biri de sektörün yazılı mirasına önemli bir katkı sunacağına ve sektörün gelecek nesillerine ilham kaynağı olacağına inandığımız, ‘Cumhuriyetin Çimentosu - Bir Ülke İnşa Ediliyor’ eseridir. Hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hem de ÇEİS’in 60’ıncı yılı münasebetiyle hazırlanan bu kıymetli eseri okuyucularla buluşturmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘ÇİMENTONUN YOLCULUĞU’

Kurtuluş Savaşı sonrası bir ülkenin inşa edilişinin ve Cumhuriyet tarihinin ilk devlet fabrikalarını kurmaya çalışma hikayesinden günümüze kadar çimentonun yolculuğunun anlatan ‘Cumhuriyetin Çimentosu - Bir Ülke İnşa Ediliyor’ kitabı Cumhuriyet dönemiyle beraber Türkiye’nin ve Türk toplumunun gelişiminde çimentonun önemli bir malzeme olduğunun altını çiziyor.