Vaka Sayısı: 975
İyileşen Sayısı: 946
Vefat Sayısı: 4

Vaka Sayısı: 975
İyileşen Sayısı: 946
Vefat Sayısı: 4

İYİ Parti lideri Akşener den açıklamalar

...
Politika

İYİ Parti lideri Akşener den açıklamalar

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Akşener'in açıklamalarından öne çıkan noktalar şöyle: Bu haftaya maalesef acı bir haber ile başladık. Pençe-Kilit operasyonunda 5 evladımızı şehit verdik. Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yıllardır ifade ediyorum. Geçtiğimiz hafta sonundan beri sayın Erdoğan ve arkadaşlarını Abdülhamid Han üzerinden bir yaygara almış, götürüyor. Tarihimizden ilham almak da, tarihe atıf yaparak siyaset dersi vermenin yolu tarihi bilmekten geçer. 

Tarih yalan yanlış danışman notlarından, dizi sahnelerinden öğrenilmez; İşte bu yüzden sayın Erdoğan bir türlü tarihi öğrenemiyor, çünkü kendisi okumayı hiç sevmiyor. Dört bir yanını saran bilgisizlik duvarından attığı hamasi nutuklarla günü kurtarmaya çalışıyor. Biz tarihe kişiler, kavgalar üstünden bakmıyoruz. Biz tarihe kişiler, kavgalar üstünden bakmıyoruz. 

Biz, Abdulhamit Han ile değil, o günün şartlarındaki demokrasi rüzgarıyla öğreniyoruz. Tek adamlığa giden her yolu kesen milli irade ile ilgileniyoruz. Sayın Erdoğan, istibdat dönemi ile günümüz arasındaki benzerlikleri dile getirmemden rahatsız oldu. Sayın Erdoğan için rehber kabul ettiği, rol model aldığı Abdulhamid Han ı kendisine benzetmek büyük bir hakaretmiş. Sayın Erdoğan için rehber kabul ettiği, rol model aldığı ama nasıl vefat ettiğini bile bilmediği Abdulhamit Han'ı kendisine benzetmek hakaretmiş. Arkadaş en azından kendisinin farkında. İstibdat bir olgudur. 

Tarihsel bir hakikattir. Sayın Erdoğan için istibdatın kendisi değil, kimin maruz kaldığı, kimin uyguladığı daha önemli. İstibdat ya vardır, ya yoktur. İstibdada karşıysan söz Abdulhamid Han a gelir.

Diğer Haberler